Bursele Fulbright Student 2020-2021 pentru studenții, masteranzii și doctoranzii români

Comisia Fulbright Româno-Americană a deschis competiția de burse Fulbright Student pentru studii de masterat sau pentru cercetare doctorală (non-degree) în anul academic 2020-2021, la universități din Statele Unite ale Americii. Candidaturile pentru competiția în curs pot fi depuse online pâna la 7 mai 2019.
Bursa „Fulbright Student” se adresează absolvenților, masteranzilor, studenților la programe de licență aflați în an final și doctoranzilor români de la toate disciplinele, exceptându-le pe cele clinice.
Mai multe detalii despre Fulbright Student Award se găsesc aici.