Ceremonia de deschidere a seriei de activităţi dedicate sărbătoririi Centenarului României, organizate de Universitatea din Bucureşti în colaborare cu elevii şi profesorii din învăţământul preuniversitar

Universitatea din București, prin Facultatea de Istorie, a lansat miercuri, 24 ianuarie 2018, de ziua Micii Uniri de la 1859, seria de activități destinate celebrării Centenarului României, organizate de Universitatea din București în colaborare cu elevii şi profesorii din învăţământul preuniversitar.
Video-ul integral al evenimentului este disponibil mai jos.