Donații de la cercul studențesc „Afaceri, Etică și Responsabilitate socială” din cadrul Facultății de Administrație și Afaceri pentru 30 de tineri

18 ianuarie, 2018 in Știri, Student

Cu ocazia sărbătorilor de iarnă și a Crăciunului, cercul studențesc „Afaceri, Etică și Responsabilitate socială” (AERS) din cadrul Facultății de Administrație si Afaceri (FAA) a Universității din București, a donat 30 de pachete conținând produse alimentare, rechizite și produse cosmetice. Valoarea totală a donațiilor se ridică la peste 2000 de lei.
Beneficiarii au fost 10 copii supradotați de la Fundația ”Chance for Life” și 20 de tineri cu dizabilități de la Școala Profesională nr. 3 din București. Ambele instituții au organizat mini-serbări în care s-au cântat colinde tradiționale.
Inițiativa vine pentru a confirma distincția de „cea mai bună inițiativă civică” obținută de cercul AERS în cadrul primei ediții a Premiilor Senatului Universității din București care a recompensat, astfel, cei peste 8 ani de exisență a cercului.