Expoziție de plante ornamentale de interior, deschisă la Grădina Botanică “D. Brândză”

02 aprilie, 2019 in Actualitate, Evenimente, Știri

În perioada 6-7 aprilie 2019, Grădina Botanică “D. Brândză” a Universității din București organizează în cadrul Centrului de Educație Ecologică (Șos. Cotroceni nr. 32, sector 6), expoziția cu vânzare de plante ornamentale de interior.

În cadrul expoziției, deschisă între orele 10.00-16.00, vizitatorii pot achiziționa o gamă largă de plante: specii de croton, ficus, ferigi tropicale, arbore umbrelă, piper, măslin, dafin, muraia, iasomie de Madagascar, crinul păcii, arbore de cafea, aloe, arborele vieții, echeveria, rosmarin și busuioc.

Prețurile sunt cuprinse între 3 și 50 lei, în funcție de tipul, înălțimea și vârsta plantei.
Potențialii cumpărători sunt rugați să vină cu propriul ambalaj (pungă, sacoșă) pentru transportul plantelor.