Lansarea volumului ”Charles I and the Romanian Two-Party System (1866-1914). History Seen through Political Science Lenses” la Târgul GAUDEAMUS

16 noiembrie, 2016 in Evenimente, Știri

Sâmbătă, 19 noiembrie 2016, începând cu ora 12:30, la Târgul Internaţional de carte GAUDEAMUS (ROMEXPO / stand 23 / parter), cu ocazia lansării volumului Charles I and the Romanian Two-Party System (1866-1914). History Seen through Political Science Lenses al autorului Cosmin-Ştefan Dogaru vor lua cuvântul prof. univ. dr. Laurenţiu Vlad (Universitatea din Bucureşti) – Secretar de Stat în Ministerul Educației Naționale şi Cercetării Științifice şi prof. univ. dr. habil. Sorin Liviu Damean (Universitatea din Craiova) – Decan al Facultăţii de Ştiinţe Sociale.