Profesorul Jeffrey Isaac va susține prelegerea “Is There Illiberal Democracy? A Problem with no Semantic Solution” la Institutul de Cercetări al Universității din București

03 octombrie, 2016 in Evenimente, Știri

Institutul de Cercetări al Universității din București (ICUB) va găzdui vizita profesorului Jeffrey Isaac (Indiana University, Bloomington), redactor-şef Perspectives on Politics, APSA Journal.Vineri, 7 octombrie 2016, profesorul Isaac va susține prelegerea Is There Illiberal Democracy? A Problem with no Semantic Solution. Evenimentul se va desfășura la sediul Facultății de Sociologie și Asistență Socială (șos. Panduri, nr. 90), sala 201, parter, începând cu ora 15:00.

Mai multe informaţii despre profesorul Jeffrey Isaac pot fi consultate aici.

Conferința este organizată de către Oana Băluță, Prof. Asociat la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării a Universității din București, câștigătoare a Competiției de granturi pentru tineri cercetători ICUB 2016 cu proiectul  ”Is incumbency a predictor of political support for women? Does incumbency reduce gender bias in candidate selection?”.