Sesiunea de comunicări științifice a studenților și masteranzilor Facultății de Drept, ajunsă la ediția a X-a

09 aprilie, 2019 in Actualitate, Evenimente, Știri

În perioada 11-12 aprilie 2019, Facultatea de Drept a Universității din București a organizat cea de-a X-a ediție a Sesiunii de comunicări științifice a studenților și masteranzilor. Lucrările conferinței s-au desfășurat în Sala „Constantin Stoicescu” a Palatului Facultății de Drept, iar festivitatea de premiere și închiderea sesiunii în Aula Magna.

În cadrul sesiunii de comunicări științifice a avut loc și conferința de orientare profesională „Ce urmează după Drept. Alege ce vrei, dar știi ce alegi?”, o dezbatere despre așteptări și realități în profesiile juridice.

Mai multe detalii despre eveniment pot fi accesate pe site-ul sesiunii, precum și pe pagina de Facebook. Programul complet al evenimentului poate fi accesat aici.