Sâmbătă, 15 iunie 2019, la Grădina Botanică „Dimitrie Brândză” din București a avut loc inaugurarea Aleii Magnoliilor din Grădina Botanică, un proiect de voluntariat desfășurat de Asociația Team Work în parteneriat cu Fundația Telekom România.
Acest nou spațiu verde este inedit nu doar prin magnoliile și familiile botanice plantate, ci și prin instalarea a două bănci solare ce vor asigura vizitatorilor Grădinii Botanice acces gratuit la internet și posibilitatea de a își încărca telefoanele prin USB.
La eveniment au participat reprezentanți ai partenerilor și voluntari care au luat parte la activitatea de amenajare.




