A opta ediție a singurului târg de carte SF & Fantasy – Final Frontier, la București

05 aprilie, 2019 in Evenimente, Știri

În perioada 13-14 aprilie 2019 va avea loc, în București, a VIII-a ediție a singurului târg de care SF & Fantasy din România. În cadrul evenimentului vor avea loc atât lansări de carte, concursuri de cosplay, workshop-uri, cât și sesiuni de Q&A cu autori consacrați. Invitatul special al acestei ediții este scriitoarea Ana Maria Negrilă, un nume al SF-ului românesc care le va dezvălui participanților secretele unei autoare de succes.

La târg vor fi prezente cele mai noi cărți SF&Fantasy, dar și colecțiile clasice, de la cele mai importante edituri. Evenimentul va avea loc la Universitatea Creștină Dimitrie Cantemir.

Mai multe detalii despre a VII-a ediție a singurului târg de care SF & Fantasy din România pot fi accesate aici.