Bogdan Dicher va susține prelegerea ”Logical pluralism: internal/external consequence relations” la Institutul de Cercetare al Universității din București

06 aprilie, 2017 in Evenimente, Știri

Marți, 11 aprilie 2017, Bogdan Dicher va susține prelegerea Logical pluralism: internal/external consequence relations la Secțiunea de Științe Umaniste a Institutului de Cercetare al Universității din București (IRH-ICUB). Evenimentul va avea loc între orele 15:00-17:00, în sala de seminarii a IRH – ICUB (str. Dimitrie Brândza, nr. 1).

Bogdan Dicher este filosof și logician, și a obținut titlul de doctor de la University of Melbourne cu o teză despre pluralismul logic scrisă sub coordonarea lui Greg Restall. În present urmează studii postdoctorale la University of Cagliari, unde lucrează în cadrul grupului de cercetare ALOPHIS.