Buletinul informativ „Alma Mater Geographia” a ajuns la numărul 10

08 noiembrie, 2016 in Actualitate, Știri

Facultatea de Geografie a Universității din București a publicat recent numărul 10 al buletinului informativ  „Alma Mater Geographia”

Numărul curent poate fi vizualizat la această adresă.

Începând cu data de 21 martie 2016, Facultatea de Geografie a Universității din București editează în format electronic Buletinul informativ Alma Mater Geographia, cu scopul mediatizării activităților curriculare și extracurriculare cu caracter geografic.

Ca parte componentă a Comunității Academice a Universității din București, Facultatea de Geografie consideră această inițiativă benefică, fiind o posibilitate de cunoaștere a activității geografilor bucureșteni.

Cele 10 numere apărute până în prezent ale Buletinului informativ al Facultății de Geografie pot fi consultate aici.