Bursele Fulbright Student 2018-2019 pentru studenții, masteranzii și doctoranzii români

08 martie, 2017 in Evenimente, Știri

Comisia Fulbright Româno-Americană și Universitatea din București organizează o prezentare a oportunităților de studiu și de cercetare în Statele Unite, prin programul de burse Fulbright. Evenimentul va avea loc vineri, 17 martie 2017, începând cu ora 12:00, în Sala Constantin Stoicescu a Palatului Facultății de Drept, (Bulevardul Mihail Kogălniceanu, nr. 36-46)

Prezentarea se va concentra asupra Programului „Fulbright Student Award 2018-2019”, pentru studii de masterat sau de cercetare doctorală (non-degree) la universități din Statele Unite ale Americii.

Bursa „Fulbright Student” vizează toate disciplinele, exceptându-le pe cele clinice, și se adresează absolvenților, masteranzilor, studenților în an final de licență și doctoranzilor români, de la universități acreditate de stat sau particulare.

Mai multe detalii despre Bursele Fulbright Student 2018-2019 pot fi consultate aici.