Conferința ,,Ferdinand de Saussure, Curs de lingvistică generală: de la discursul științific la cel didactic” la Departamentul de Lingvistică al Facultății de Litere

28 martie, 2017 in Evenimente, Știri

Facultatea de Litere a Universității din București, prin Departamentul de Lingvistică, organizează joi, 30 martie 2017, în cadrul Conferințelor Centrului de Lingvistică Teoretică și Aplicată, prelegerea cu tema ,,Ferdinand de Saussure, Curs de lingvistică generală: de la discursul științific la cel didactic”. Evenimentul va avea loc la sediul Facultății de Litere (Strada Edgar Quinet, nr. 5-7, etajul I), începând cu ora 18:00.

Prelegerea va fi susținută de conf. univ. dr. Oana Chelaru-Murăruș și prof. univ. dr. Andra Vasilescu, cadre didactice ale Departamentului de Lingvistică din cadrul Facultății de Litere.