#DonareaSalveazăVieți, serie de dezbateri organizată de ASSMB pentru studenții Universității din București

29 ianuarie, 2019 in Evenimente, Știri, Student, Anunțuri

În perioada 18-22 februarie 2019, Administrația Spitalelor și Serviciilor Medicale București (ASSMB) organizează, în Sala de Conferințe a Căminului Grozăvești C, o serie de întâlniri cu studenții Universității din București. Activitățile vor avea loc în fiecare zi, în intervalul orar 13:00-18:00.
Seria de dezbateri „Donarea salvează vieți” își propune informarea corectă a studenților Universității din București cu privire la beneficiile donării de sânge și de celule stem hematopoetice. Totodată, discuțiile vizează și crearea premiselor asigurării stării de sănătate, prin măsuri de prevenție, prin adoptarea unui stil de viață sănătos, prin alimentație corectă, activitate sportivă și prin evitarea adicțiilor.