Evenimente culturale la Departamentul de Lingvistică Romanică, Limbi şi Literaturi Iberoromanice şi Italiană

Departamentul de Lingvistică Romanică, Limbi şi Literaturi Iberoromanice şi Italiană al Facultății de Limbi şi Literaturi Străine, prin Secţia de limba şi literatura spaniolă, organizează în zilele de 8 şi 9 martie 2017 evenimentul cu tema “Identităţi feminine în creaţia artistică (Identidades femeninas y creación artística)”, care se va desfăşura în sediul din str. Edgar Quinet, 5-7, după următorul program:

Miercuri, 8 martie 2017, ora 19:30, (sala 313), întâlnire cu Nicoleta Moise, artist vizual şi autoare a expoziţiei “Nu sînt deplin fericită decât aici, în ţara mea (2016)”.

Vizionarea documentarului “Con la pata quebrada” (Diego Galán, 2013)

Joi, 9 martie 2017, ora 19:30, (amf. Hasdeu): Spectacol de teatru: “Violeta viene a nacer (después de vivir un siglo)” a lui Rodolfo Braceli, 1991, în interpretarea trupei Grupo Jota Teatro a Colegiului Naţional “Iulia Hasdeu” din Bucureşti. Punere în scenă de Luis Alburquerque Gonzalo.