Informare privind transportul studenților Universității din București în perioada 8-12 decembrie 2016

06 decembrie, 2016 in Actualitate, Știri

Având în vedere că pe 11 decembrie 2016 se vor desfășura alegerile parlamentare în toată țara, Guvernul României a dispus, prin Ordonanța din 24 noiembrie 2016, ca studenții cu drept de vot să beneficieze de transport gratuit, pe calea ferată, din localitatea în care studiază, în cele de domiciliu și retur, în perioada 8-12 decembrie 2016.

Pentru a beneficia de transport gratuit, studenții Universității din București trebuie să dețină legitimația sau adeverința care atesta calitatea de student.