Lansarea volumului „Teatru scris”, de Liviu Franga

21 ianuarie, 2017 in Evenimente, Știri

Miercuri, 25 ianuarie 2017, ora 17:00, la Librăria „Mihai Eminescu” – în apropiere de sediul Facultății de Limbi și Literaturi Străine a Universității din București din str. Edgar Quinet, nr. 5-7 -, în Sala de Conferințe (la subsol), va avea loc lansarea volumului Teatru scris, de Liviu Franga.

Vor contribui la discuția asupra volumului, prin luări de cuvânt, Ioana Crăciun-Fischer, Roxana Utale și Carmen Vioreanu, alături de scriitorul Bedros Horasangian.

Intervențiile, inclusiv ale celor care vor fi prezenți la lansare, vor fi moderate de Valentin Ajder, Directorul Editurii Eikon, care a publicat volumul, lansat prima oară în cadrul ediției din toamnă a Târgului Gaudeamus.