Prelegerea „Instrumente scientometrice și Social Media în promovarea rezultatelor cercetării” la Institutul de Cercetare al Universității din București

16 mai, 2017 in Evenimente, Știri

Secțiunea de Științe Sociale a Institutului de Cercetare al Universității din București (SSS-ICUB) organizează vineri, 19 mai 2017, începând cu ora 16:00, conferința Instrumente scientometrice și Social Media în promovarea rezultatelor cercetării. Întâlnirea va avea loc la Sala de consiliu a Facultății de Sociologie și Asistență Socială, sediul Cișmigiu (str. Schitu Măgureanu, nr. 9).

Evenimentul va începe cu o scurtă prezentare a stadiului cercetării bursierilor ICUB -programele ICUB Grants și Fellowships, urmată de o sesiune de întrebări/clarificări/sugestii.

Între orele 17:00-18:30, va avea loc o prelegere despre instrumentele scientometrice și social media în promovarea rezultatelor cercetării, în care vor fi prezentate profilele academice de tip Academia.edu și ResearchGate, H-index și realizarea profilului instituțional ICUB.

Mai multe informații despre conferința Instrumente scientometrice și Social Media în promovarea rezultatelor cercetării pot fi consultate aici.