Premiile Senatului Universității din București | 2018

21 decembrie, 2018 in Video

Universitatea din București a premiat joi, 20 decembrie 2018, în cadrul celei de-a doua ediții a Premiilor Senatului Universității din București, cei mai valoroși membri ai comunității academice.

Inițiativa urmărește să aducă recunoaștere performanțelor academice, în cercetare și implicare civică ale membrilor comunității noastre academice. Au fost acordate premii în domeniile științelor umaniste, științelor sociale, științelor vieții și ale pământului și științelor exacte și ingineriei.

Distincțiile au fost oferite în urma unui proces de selecție la care au participat membrii Senatului Universității din București, iar premiile reprezintă bugete de tip grant eligibile în mediul academic și pot fi utilizate pentru achiziția de echipamente pentru activitatea de cercetare, cărți, programe, mobilități academice etc.

Urmăriți înregistrarea integrală a evenimentului mai jos: