Joi, 26 mai 2022, Asociația Creative Hub a Studenților Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării a organizat primul eveniment din seria Dialog cu profesioniștii. Invitați au fost Răzvan și Dani, vedetele postului de televiziune Antena 1.
În cadrul reuniunii, care a avut loc în Amfiteatrul R3 al Facultății de Chimie a UB, studenții au discutat cu invitații despre parcursul lor profesional, experiența în televiziune, secretele longevității unui matinal atât de cunoscut și cât de importantă este „chimia” dintre prezentatori pentru succesul unui astfel de format.
Ca atare, ediția din ziua de 27 mai 2022 a matinalului Neatza cu Răzvan și Dani a cuprins și un scurt material dedicat evenimentului ACH.
„Am vorbit, în R3, cu Răzvan și Dani, despre experiența lor în televiziune, s-au pus întrebări, au existat curiozități ale voastre. Din această întâlnire a rezultat și acest material, difuzat vineri, pe 27, la Antena 1. Noi am învățat multe, le mulțumim lui Răzvan și Dani că ne-au răspuns la invitație și suntem nerăbdători să vă surprindem, cât de curând, cu alte evenimente Dialog cu profesioniștii, marca ACH”, a fost mesajul organizatorilor.