Seara Culturală Austriacă, un eveniment desfășurat în cadrul Facultății de Limbi și Literaturi Străine

04 aprilie, 2019 in Actualitate, Evenimente, Știri

În data de 5 aprilie 2019, Asociaţia Studenţilor din Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine organizează evenimentul intitulat Seara Culturală Austriacă, unde toți cei pasionaţi de această ţară sunt invitaţi să descopere cultura, tradiţia şi istoria, într-o atmosferă de muzică clasică şi rafinament.

Evenimentul se va desfășura la sediul Facultății de Limbi și Literaturi Străine (str. Pitar Moș, nr. 7-13) începând cu ora 18:00.

Organizatorii îşi propun să promoveze tematica evenimentului prin caracterul activităţilor propuse: workshop-uri, proiecţii de film, spectacole de teatru şi alte surprize.

Mai multe detalii despre eveniment pot fi consultate aici.