Sesiune de tutoriat pentru programul de masterat Studii Religioase – Texte şi Tradiţii din cadrul Universității din București

Luni, 3 septembrie 2018, programul interdisciplinar de masterat Studii Religioase – Texte şi Tradiţii din cadrul Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine a Universității din București a venit în întâmpinarea viitorilor candidaţi și a organizeazat o sesiune de tutoriat în vederea pregătirii pentru examenul de admitere.
În cadrul sesiunii de pregătire, candidaţii au primit îndrumări privind susţinerea interviului şi prezentarea proiectului de cercetare. De asemenea, candidaţii au avut ocazia să afle mai multe detalii despre profilul şi activitatea programului masteral.
Mai multe informații despre programul de masterat Studii Religioase – Texte şi Tradiţii găsiți pe site-ul facultății și pe pagina de Facebook a acestuia.