Studenții UB, invitați să participe la competițiile de antreprenoriat “Business Plan Challenge” și “European Enterprise Challenge”

Compania Junior Achievement România lansează competitiile de antreprenoriat “Business Plan Challenge” și “Company of the Year/ European Enterprise Challenge”.
Astfel, studenții interesați să acceseze resurse de învățare în cadrul unei platforme dedicate antreprenoriatului și să participe la competiții sunt invitați să se înscrie la adresa de e-mail clemansa.ciuciu@unibuc.ro, până miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 12:00.
Studenții înscriși vor avea ocazia de a participa joi, 15 noiemrbie 2018, la un webinar de informare, prilej cu care vor afla mai multe despre condițiile de înscriere, pașii de urmat și materialele de pregătit pentru cele două competiții. Mai multe informații cu privire la evenimentele organizate de Junior Achievement România pot fi accesate aici și aici.