Joi, 26 septembrie 2019, Centrul pentru Studii de Dezvoltare și Cooperare Internațională, prin programul „Profesioniști în Relații Internaționale și Studii Europene (ProRISE)” organizează trainingul special “Current Issues on Digital Diplomacy”.
Acesta va avea loc începând cu ora 16:00, în Amfiteatrul P4 al Facultății de Științe Politice a Universității din București (Calea Plevnei, nr. 59).
Evenimentul va fi structurat în două părți: “Digital Disinformation & International Organisations” și “Diplomacy in the Age of Artificial Intelligence” și va fi susținut de prof. univ. dr. Corneliu Bjola, profesor de studii diplomatice al Universității Oxford.
Trainingul se va desfășura în limba engleză și este special conceput pentru studenții programului de Master în Relații Internaționale și Studii Europene al Facultății de Științe Politice a Universității din București.
În urma disponibilității limitate a locurilor, persoanele interesate de participarea la evenimentul “Current Issues on Digital Diplomacy” se pot înscrie aici.