Universitatea din București redeschide luni, 1 aprilie 2019, Cantina „Mihail Kogălniceanu”

29 martie, 2019 in Actualitate, Știri

Începând de luni, 1 aprilie 2019, Cantina „Mihail Kogălniceanu” a Universităţii din Bucureşti îşi va relua programul normal.
După o perioadă în care au fost înlocuite echipamentele, vesela, precum și aparatura pentru a respecta cele mai înalte standarde de calitate și igienă, cantina îi așteaptă pe studenții Universității din București cu feluri de mâncare dintre cele mai diverse.
Din dorința de a crea un mediu cât mai plăcut, cantina a trecut și printr-o perioadă de remodelare, în care au fost înlocuite gresia, faianța și obiectele de mobilier, astfel încât studenții UB să poată servi, zi de zi, un prânz cald și să se bucure de cele câteva minute de „după masă”.
Cantina va fi deschisă de luni până vineri, în intervalul orar 11:30-17:00.