Workshop-ul OpenDrop, organizat de ICUB

În perioada 16-18 martie 2019, Secțiunea de Științele Vieții, Mediului și ale Pământului din cadrul Institutului de Cercetare al Universității din București, în parteneriat cu Societatea Română de Bioinformatică și Centrul CAMPUS al Universității Politehnice din București, organizează workshop-ul OpenDrop. Evenimentul va avea loc la CAMPUS – Robochallenge Lab și la Facultatea de Biologie – PCBES, care devin astfel spații creative în care se va asambla, programa și utiliza OpenDrop, un biochip cu vaste aplicații în microfluidică.
Workshop-ul se adresează persoanelor pasionate de biologie, informatică și electronică și se va desfășura sub îndrumarea Mirelei Alistar, de la Atlas Institute din SUA.
Participarea nu implică taxe de participare.
Mai multe detalii despre eveniment, precum și programul complet al acestuia, sunt disponibile aici.