Zilele Masteratelor la Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei

05 mai, 2017 in Actualitate, Știri

Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei a Universității din București organizează în perioada 11-12 mai 2017 Zilele Masteratelor, manifestare dedicată promovării programelor de masterat ale facultății. Evenimentul se va desfășura joi, 11 mai, în intervalul orar 13:00 – 18:00 și vineri, 12 mai, între orele 14:00 – 18:00, la sediul Facultății de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei (Şos. Panduri, nr. 90).

La eveniment vor participa profesori coordonatori ai programelor de master, masteranzi și alumni.

În cadrul manifestării Zilele Masteratelor cadrele didactice ale Facultății de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei vor susține prelegeri care vor aborda următoarele teme: psihopedagogia școlii incluzive; psihologia muncii; psihologia clinică; evaluarea şi intervenţia psihologică în domeniul educaţional; consilierea şcolară şi dezvoltarea carierei.

Programul evenimentelor este disponibil aici.

Mai multe informații despre Zilele Masteratelor la Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei pot fi consultate aici sau pe pagina de facebook.