Caravana Editurii Universității din București la Târgul de Carte Librex din Iași

09 mai, 2017 in Evenimente, Știri

Caravana Editurii Universității din București va participa în perioada 10-14 mai 2017 la Târgul de Carte Librex (Palas Mall, Iaşi), desfăşurat, ca în fiecare an, sub sloganul „Primăvara cărţilor la Iaşi”.

La această ediţie jubiliară a târgului (25 de ani), Editura Universității din București îşi va prezenta noua imagine editorială, axată pe organizarea celor patru macro-domenii ştiinţifice (ştiinţe ale naturii, ştiinţe exacte, litere române şi străine, ştiinţe socio-umane) în colecţii, printre care „Informatică şi Cibernetică Economică”, „Studii Literare”, „Memorie, identitate & mentalităţi”, „Istoria Filosofiei”, „Arte” și „Personalităţi ale Universităţii din Bucureşti”.

Mai multe detalii despre participarea Caravanei Editurii Universității din București la Târgul de Carte Librex pot fi consultate aici.