#CIVIS, în primul val al inițiativei Erasmus+ pentru Universități Europene

27 iunie, 2019 in Video, Video CIVIS

CIVIS, alianță a opt universități, este mândră să primească oportunitatea de a contribui pe deplin la prima etapă a construirii acestei inițiative majore pentru viitorul peisajului european al învățământului superior. Obținerea acestei finanțări europene reprezintă un prim pas și implică o mare responsabilitate de a contribui la dezvoltarea Spațiului European al educației.

Acest vast proiect aparține în primul rând studenților și personalului nostru. În curând va fi de datoria lor să transpună CIVIS în realitate!

Conducerea Universității din București a susținut joi, 27 iunie 2019, o conferință de presă pe această temă.

Urmăriți înregistrarea integrală a conferinței mai jos: