Conferința „Navigând printre layers și pixeli, în căutarea momentului decisiv” la Facultatea de Filosofie a UB

16 mai, 2019 in Actualitate, Evenimente, Știri

Vineri, 17 mai 2019, Facultatea de Filosofie a Universității din București a organizat conferința „Navigând printre layers și pixeli, în căutarea momentului decisiv”, susținută de profesorul și artistul Iosif Kiraly (Universitatea Națională de Arte din București). Prelegerea a avut loc începând cu ora 18:30 în Amfiteatrul Mircea Florian al Facultății de Filosofie (Splaiul Independenței, nr. 204).

Prelegerea face parte din evenimentele desfășurate sub egida Conferinței Naționale de Estetică și Filosofia Artei „Ion Ianoși”, ediția a VII-a: (Re)Formele Modernității. Artă și societate.

Mai multe informații referitoare la programul conferinței sunt disponibile aici.