„Dăruiește un mărțișor”, campanie de responsabilitate socială a cercului studențesc „Afaceri, Etică și Responsabilitate socială”

18 martie, 2019 in Actualitate, Știri

Vineri, 15 martie 2019, cercul studențesc Afaceri, Etică și Responsabilitate socială din cadrul Facultății de Administrație si Afaceri a Universității din București a donat 20 de pachete conținând produse alimentare și produse cosmetice.
Beneficiarii acțiunii derulate în cadrul campaniei de responsabilitate socială „Dăruiește un mărțișor” au fost 20 de elevi cu dizabilități de la Școala Profesională nr. 3 din București (Str. Marcel Iancu, nr. 7). La eveniment au participat și studenți în anul II din cadrul programul de masterat Business Consulting (CAEN).
În semn de recunoștință, elevii școlii au oferit studenților Universității din București fructe.