Ajutor acordat sinistraților din jud. Galați printr-o acțiune a cercului studențesc AERS

07 noiembrie, 2016 in Actualitate, Știri

Cu ocazia Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, Cercul Studențesc „Afaceri, etică și responsabilitate socială” (AERS) din cadrul Facultății de Administrație și Afaceri, Universitatea din București, a donat 51 de saci cu îmbrăcăminte, încălțăminte, paturi, cărți și jucării pentru sinistrații din județul Galați.

Obiectele au fost transportate vineri 04.11.2016 la Parohia Sf. Ilie Grant din cartierul Crângași de unde vor fi trimise sinistraților de către părintele paroh Atanasie Tanasache Costea.

Cercul AERS mulțumește, prin intermediul coordonatorilor prof. univ. dr. Sorin-George Toma și prof. univ. dr. Paul Marinescu, tuturor celor care s-au implicat în această acțiune caritabilă și tuturor donatorilor (cadre didactice, studenți și alte persoane fizice).