Burse DAAD pentru doctoranzii, cadrele didactice universitare și cercetătorii Universității din București

Miercuri, 13 martie 2019, Serviciul German de Schimb Academic – DAAD organizează prezentarea „Cercetarea în Germania și oferta de burse DAAD – România”. Evenimentul va avea loc în Sala „Constantin Stoicescu” a Facultății de Drept (Bd. Mihail Kogălniceanu, nr. 36-46), începând cu ora 14:00.
În cadrul prezentării, a cărei limbă oficială va fi româna, se va discuta despre:

• Germania ca destinație de cercetare;
  • Identificarea instituției-gazdă și a coordonatorului; limba de lucru (engleză sau germană);
  • Ofertele de finanțare DAAD pentru cercetătorii din România.

La eveniment sunt așteptați doctoranzii și tinerii cercetători post-doc, precum și cadrele didactice universitare ale Universității din București.