Conferința „Contestaţie şi diferenţiere în pop-rock-ul românesc al anilor '60-'80” la Facultatea de Litere a UB

Joi, 28 martie 2019, Facultatea de Litere a Universității din București organizează conferința cu tema „Contestaţie şi diferenţiere în pop-rock-ul românesc al anilor ’60-’80”, susținută de prof. dr. Emil Ionescu, decanul Facultății de Litere. Evenimentul va avea loc în Amfiteatrul Bălcescu al Facultății de Litere (str. Edgar Quinet, nr. 5-7).
Prelegerea va fi însoțită de ilustrații muzicale.